ŞehaDete Vurqunum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ŞehaDete Vurqunum

Boş sözLerLe DeğiL yürekten payLaşımLarımızLa Rabbimin kapınının önünDe Durupta her vuruşta ses qetirmeye YüreğimizDen yüreğinize kör qözLerin açıLmasına bir ayDınLık Kuran ve sünnet ışığınDa Hakkın sesi oLmaya qeLDik

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"RasûLuLLah (s.a.v.)'in en çok yaptığı Duâ hangisiDir? "

YazarMesaj
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe
Admin
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe

"RasûLuLLah (s.a.v.)'in en çok yaptığı Duâ hangisiDir? " Empty
MesajKonu: "RasûLuLLah (s.a.v.)'in en çok yaptığı Duâ hangisiDir? "   "RasûLuLLah (s.a.v.)'in en çok yaptığı Duâ hangisiDir? " I_icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 2:24 pm

Rasûlullah (s.a.v.)'in en çok yaptığı duâ hangisidir?

Şehr b Havşeb (ra)’den rivâyete göre, şöyle demiştir:
Ümmü Seleme (ranha)’ya; “Ey Mü’minlerin anası! Rasûlullah (sav), senin yanında olduğu zaman en çok yaptığı duâ ne idi?” Dedi ki: “Çoğunlukla yaptığı duâ şuydu: “Ey kalbleri bir halden bir hale çeviren Rabbim, benim kalbimi de dinin üzere sabit kıl” Ben kendisine: “Ey Allah’ın Rasûlü! Niçin bu duâyı yapıyorsunuz?” diye sordum Şöyle buyurdular: “Hiçbir kimse yoktur ki onun kalbi Allah’ın parmakları arasında olmuş olmasın Dilediğini düzeltir, düzgün yola kor dilediğini ise kalbini kaydırarak yoldan çıkarır” Sonra Âl-i Imrân sûresi 8 ayetini okudu: “O derin kavrayış sahipleri şöyle yakarırlar: “Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra kalplerimizi bu gerçeklerden bir daha saptırma, katından bize rahmet ver, şüphesiz bağışı en çok olan sensin sen” (Müsned: 25210)
ž Tirmizî: Bu konuda Âişe’den, Nevvâs b Sem’an’dan, Enes, Câbir, Abdullah b Amr ve Nuaym b Ammâr’dan da hadis rivâyet edilmiştir
Tirmizî: Bu hadis hasendir
http://sehadetevurgunum.yetkinforum.com

"RasûLuLLah (s.a.v.)'in en çok yaptığı Duâ hangisiDir? "
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "FiListinLi Ressamın İsraiL GüvenLik Duvarına Yaptığı ResimLer"