ŞehaDete Vurqunum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ŞehaDete Vurqunum

Boş sözLerLe DeğiL yürekten payLaşımLarımızLa Rabbimin kapınının önünDe Durupta her vuruşta ses qetirmeye YüreğimizDen yüreğinize kör qözLerin açıLmasına bir ayDınLık Kuran ve sünnet ışığınDa Hakkın sesi oLmaya qeLDik

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"Namaz kıLmıyormusun ?"

YazarMesaj
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe
Admin
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe

"Namaz kıLmıyormusun ?" Empty
MesajKonu: "Namaz kıLmıyormusun ?"   "Namaz kıLmıyormusun ?" I_icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 3:47 pm

Namaz Kılıyor musun?

evet mi hayır mı ??

Lutfen okuyun ve biraz duşünün
Neden namaz kılmıyorsun???

namaz kılmamak için bir sebebin mi var yoksa?
ne olabilir ki namazdan önemli olan sebep???

dur ben tahmin edeyim:
namaz kılacak vaktin yok değil mi? yada namazdan daha önemli bir işin var yada Allaha kulluğu unuttuğumuzdan

sence hangisi

ama onların da yoktu

"Namaz kıLmıyormusun ?" Namaz10

ya bedir savaşına ne demeli:
savaş hiç durulmuyordu aksine gittikce kızgınlaşıyordu, bu arada ikindi vakti çıkmak üzereydi, ama kılacak zamanda yoktu karşında en az on katı düşman vardı
kenara çekilipte namaza duramazdın, yada namazı kılmayacaksın değilmi bence en kolayı bu

ya onlar ne yaptı Peygamberimiz 300 kişilik ordusunu ikiye ayırdı yarısı geriye çekildi diğer yarısı daha ileri atıldi ve daha bir kuvvetle savaştı,
ve geriye çekilenler Peygamberimizin imamlığında namazı kıldılar; bitince de diğerleri ile yerdeğiştirip onlar savaşmaya başladı diğerleri geri çekilip namazı eda ettiler

sence onların zamanı varmıydı?

Ya da bunların zamanı var mı?

"Namaz kıLmıyormusun ?" A10

"Namaz kıLmıyormusun ?" Aa10

yok değil mi?

yerinizmi yok?????

sence onların yeri var mı?

"Namaz kıLmıyormusun ?" Aaa10

"Namaz kıLmıyormusun ?" Aaaa10

buda tutmadı başka yok mu bahanen?

yada yolculuk yapıyosundur değil mi, kılacak yer yok ki olsa kılardın

peki onların var mı?

"Namaz kıLmıyormusun ?" V10

yada insanlar ne der diye aklına mı geldi

peki ya buna ne derlerdi

"Namaz kıLmıyormusun ?" Vv10

utanılacak bir şey değilmi

çok aşırı yoğunsun değil mi evde toptan kılarsın hepsini Ne de olsa kazaya bırakırız öyle kolaylık var

peki ya hiç kılmayan

Allah (cc) buyuruyor ki:
'Kitablarını sağlarından alanlar cennettedirler Mücrimler hakkında sorarlar: 'Sizi cehennem çukuruna ne sürükledi?' Mücrimler diyecekler ki: 'Biz (dünyada) namaz kılanlardan değildik Yoksullara yedirmiyorduk Batıla dalanlarla birlikte dalıyorduk Kıyamet gününü de yalanlardık Ta ki ölüm bize gelene kadar (bu hal üzerindeydik) ' (Müddessir Suresi: 40-47)

Cabir ibn Abdullah (ra)'den rivayet edilmiştir Nebi (sav) buyurmuştur ki: 'İman'la küfür arasındaki şey namazı terk etmektir' (Tirmizi: 2618, Kitabu's-Salat: 887 ve İbni Ebi Şeybe İman: 44 sahih olarak rivayet etmişlerdir)

bir duşün bakalım bu kadar vakti ne için harcıyorsun, dünyalık için değil mi?

iyi para kazanayım, rahat yaşayım, param pulum olsun hepsi bunun için mi?

bir daha düşün sen önce kim götürmüş bir bez parcasından başka bir sey, orada rahat etmek için kim biriktirebilmiş veya götürebilmiş kazandıklarını?

oraya gittiğinde ilk sorulacak soru ne biliyor musun?

yaa o zaman ne cevap vereceksin, vaktim yok diyemezsin, yer bulamadım diyemezsin, işim vardı diyemezsin değil mi?

belki şunu dersin: 'bu kadar çabuk beklemiyordum ölümü Yoksa kılacaktım ileride namazımı kaza namazıda kılacaktım'ama senin yaşın genç daha yaşlanınca kılarsın değil mi hem o zaman bol bol vaktinde olacak,

ya yaşlanamazsan

ya sen namaz kılmadan, senin namazını kılarlarsa

"Namaz kıLmıyormusun ?" Namaz210

ya bu dar ve soğuk kabirde ne diyeceksin ben çok yoğundum namaz kılamadım sana kul olamadım mı diyeceksin,,

"Namaz kıLmıyormusun ?" Mezar210

ya azab bu kadar çetin olursa ya namazın yoksakafana kazı

"Namaz kıLmıyormusun ?" J7546510

bunlar kadar gençmisin sen, ama bak onlar kılıyor neden?

"Namaz kıLmıyormusun ?" Genel910

namaza yetişmek icin koşan bir çocuğa HzÖmer(ra) 'sen daha çocuksun bu kadar telaş etmene gerek yok sen daha küçüksün namaz sana farz değil' demişti de cocuk cevap vermisti: 'Amca, amca! Bu işin büyüğü küçüğü olur mu? Daha dün mahallemizde bir çocuk öldü üstelik benden de küçüktü Ölüm denen gerçeğin büyük küçük ayırdıgı yok En iyisi her yaşta buna hazır olmalı

"Namaz kıLmıyormusun ?" 13910

Hem bu yaşta Namaza alışmazsam, büyüyünce kılmak zor gelebilir'

sen hala gencim de?

aaa olmadı hastasın değil mi onun için kılamıyorsun, özür dilerim

ama iyileşmen için namaz kılman gerektiğini biliyor musun? Öyle dememiş mi Peygamberimiz 'namazda şifa var' kalk bir kıl bakalım namazın hastalığın kalıyor mu o zaman???

bak oda hasta üstelik kaç yaşına gelmiş

"Namaz kıLmıyormusun ?" Koltuk10

"Namaz kıLmıyormusun ?" Namazj10

"Namaz kıLmıyormusun ?" Namaz211

ama ayakta duramıyorsun değil mi?

oturarak kıl, oturamıyorsanda (yatalaksan)

kafanla kıl o zaman, yoksa tamamen felç mi geçirdin (şimdi yırttın galiba) zannetme ki yırttın o zaman da gözlerinle kıl bak bu kadar kolaylık var, eminim başka bahanelerinde vardırdeğil mi?

yaaa boş ver hem sen niye namaz kılacaksın önemli olan kalp değil mi? senin kalbin temiz kılsan ne olacak ki?

O 'Güzeller Güzeli'(sav) nin kalbi kapkara mıydı, pislik içinde miydi de, ayakalarının altı şişinceye kadar namaz kılardı?

eee gördün mü kalbin Efendimizin kalbinden de mi temiz acaba???

değil, değil mi?

"Namaz kıLmıyormusun ?" Muhamm10

bu da olmadi var mı başka bahanen, kalmadı mı yoksa uyduracak bir şeyler?

Bahanelerini dinleme(me)k isterim veya dur bunları da ben tahmin edeyim

Sabah namazına uyanamıyorsun, sabahın köründe kim kalkacak ki uykunu mahvedeceksin değil mi?

ya aşık oldugun kız yada erkek
seninle sabah 5 de buluşalım deseydi sen ne yapardın saatini kurar erkenden yatartın hatta uyanamam diye uyumazdın o gece Peki seni çağıran senin rabbin
ya boşver değil mi????

ya böyle bir ilan görsen ne yapardın acaba?

"Namaz kıLmıyormusun ?" Ilan1610

ama gitmezdin değil mi değmez onun için felan uykunu bozmana Sen mi gitmeyeceksin yalan bari söyleme ilk sen olmak için geceyi orda geçirirdin

Yemeğini yemeden öğleyi geçirmiyorsun belkide zevkini çıkara çıkara
1 saatte yiyorsun yemeği değil mi, yemek daha önemli değil mi???

ya ikindi ne olacak??

dur şimdi zaten yoruldun bütün gün birde bu arada namaz olurmu????

ya akşam namazı???

oooo sende yaaa daha eve gidilecek, yemek yenilecek, zaten akşam vaktide kisa yetisemiyorsun degil mi?

yatsı namazını hiç sorma değil mi?

o saatte namaz mı kılınır yemek yedik güzelce tıka basa doldum kanepeye uzanıp film izleme vakti

1 :ÖLU iSEN

2: DELi iSEN

3: BEBEK iSEN

4: HAYVAN iSEN

5: iNKARCI(KAFiR) iSEN

ama yok, nasıl olur sen ölü veya deli değilsin, üstelik kocaman adamsın/kadınsın ve insansın, Allah korusun kafirde değilsin demek ki namazdan kurtulamazsın
hem bak doğada herşey ona secde ediyor sen daha ne duruyorsun

"Namaz kıLmıyormusun ?" Image110

(Mihraba vuran ışık namaz kılan insan figürünü andırıyor!)

"Namaz kıLmıyormusun ?" Secdew10

"Namaz kıLmıyormusun ?" Rweq10

biliyorum sen onlar gibi namaz kılamazsın, onlar gibi olsan zaten bahane uydurmaz, namaz kılmak için kendine yollar arardın bu zamandanasıl mı namaz kılacaksın?

http://sehadetevurgunum.yetkinforum.com

"Namaz kıLmıyormusun ?"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Namaz kıLmaya vaktiniz mi yok? onLarınDa yoktu? (Namaz her yerDe)
» "DağLarDa Namaz"
» Ayet ışığında namaz
» "Namaz iLe iLqiLi ayetLer"
» "Namaz qünahLarı örter"