ŞehaDete Vurqunum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ŞehaDete Vurqunum

Boş sözLerLe DeğiL yürekten payLaşımLarımızLa Rabbimin kapınının önünDe Durupta her vuruşta ses qetirmeye YüreğimizDen yüreğinize kör qözLerin açıLmasına bir ayDınLık Kuran ve sünnet ışığınDa Hakkın sesi oLmaya qeLDik

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

" musibet anında hangi duâ yapılmalı?"

YazarMesaj
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe
Admin
ŞehaDete Vurqunm MücahiDe

" musibet anında hangi duâ yapılmalı?" Empty
MesajKonu: " musibet anında hangi duâ yapılmalı?"   " musibet anında hangi duâ yapılmalı?" I_icon_minitimePerş. Ekim 28, 2010 9:35 am

Ebû Seleme (ra)’den rivâyete göre, Rasûlullah (sav) şöyle buyurmuştur:
Herhangi birinizin başına bir musibet geldiğinde şöyle desin: “Bizi yaratan Allah’tır Allah’ın mülkünde yaşamaktayız Varlığımız, Allah içindir, sonunda ona dönecek ve hesaba çekileceğiz” (Bakara: 156)
“Allah’ım senin katında başıma gelenlere sevap verileceğini umuyorum Bundan dolayı beni mükafatlandır ve onun yerine bana daha hayırlısını ver” Ebû Seleme can verirken: “Allah’ım hanımıma benim ölümümden sonra benden daha hayırlı birini nasib et” diye duâ etti Ebû Seleme vefat edince Ümmü Seleme: “Varlığımız, Allah içindir Allah’ın mülkünde yaşamaktayız Sonunda ona dönüp hesaba çekileceğiz” deyip; “Allah katındaki bu musibetlerden dolayı sevap verileceğini ümid ediyorum Bundan dolayı beni mükafatlandır” (Müsned: 25448)

ž Tirmizî: Bu hadis bu şekliyle garibtir Bu hadis değişik şekilde yine Ümmü Seleme’den rivâyet edilmiştir Ebû Seleme’nin adı Abdullah b Abdul Esed’tir
http://sehadetevurgunum.yetkinforum.com

" musibet anında hangi duâ yapılmalı?"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Bir musibet anınDa hangi Duâ yapıLmaLı? "
» "ALLah hangi DavranışLarı sever?" (ayet eşLiğinDe)
» "GünahLar, ağacın yaprağı gibi hangi Dua iLe DöküLür? "
» "KuranDa Hangi peygamberin kaç Defa ismi geçiyor!"